W związku z narastającymi działaniami oszustów internetowych i zwiekszoną intensywnością działań hackerów w sieci, Fundacja CIIG - Cyber Intelligence and Investigation Group ogłasza nabór na WOLONTARIUSZY.

Do zadań wolontariusza będzie należało:

  • monitorowanie sieci Internet oraz Darknet
  • monitorowanie grup dyskusyjnych i social mediów
  • wyłapywanie i weryfikacja sygnałów świadczących o działalności oszustów internetowych
  • zabezpieczanie dowodów cyfrowych i przekazywanie ich do fundacji
  • raportowanie o przeprowadzonych działaniach
  • ciagłe szkolenie i podnoszenie kwalifikacji

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko
E-mail
Wiek
Umiejętności
Motywacja
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zostań wolontariuszem Fundacji CIIG - Cyber Intelligence and Investigation Group

     
KRS          0000968454       
NIP           7422282846    
REGON    521861285

KONTAKT

ul. Brzozowa 16

11-700 Mrągowo

+48 534 674 911

biuro@ciigfoundation.pl

Cyber Intelligence and Investigation Group

 

 
• DDoS (ang. Distributed Denial of Service) – rozproszony atak w celu zablokowania usługi. Wykorzystywane są do tego tzw. Sieci komputerów zombie (bodnety). Zostały one pobrane nieświadomie, z załącznikami do poczty, klikając w nieznane linki. Taki wirus się zapuszcza i czeka na polecenia od hakera.
• Backdoors – przez niezabezpieczone punkty wejścia tj. nieaktualne wtyczki czy pola wejściowe wpuszczamy złośliwe oprogramowanie. Wynikiem tego jest dostęp do tajnych danych firmy.
 
• Cryptojacking – (znany również jako cryptomining) to niedozwolone wykorzystanie zasobów urządzenia do wydobywania kryptowalut. Celami ataków są wszelkie urządzenia podłączone do internetu, takie jak komputery i telefony komórkowe; jednak cyberprzestępcy coraz częściej atakują infrastrukturę chmury.
Tego rodzaju ataki nie są obiektem wielkiego zainteresowania organów ścigania, a ich przypadki są rzadko zgłaszane, głównie ze względu na stosunkowo niewiele negatywnych konsekwencji. Niemniej jednak organizacje mogą zauważyć wyższe koszty IT, degradację elementów komputerów, zwiększone zużycie energii elektrycznej i zmniejszoną produktywność pracowników, spowodowaną wolniejszym działaniem stacji roboczych.
 
• Smishing – atak socjotechniczny podobny do phishingu polegający na rozsyłaniu SMS-ów, które mają skłonić ofiarę do podjęcia określonego działania, rozsyłanie fałszywych SMS-ów, w celu zachęcenia do zadzwonienia pod podany w SMS-ie numer telefonu. Zachętą takiego kontaktu jest otrzymanie nagrody bądź udział w losowaniu. Tam odzywa się automatyczna sekretarka, która prosi o dane tj. login, hasło, kody PIN do konta bankowego.
 

 

Słowniczek cyberataków

18 marca 2022

Następny